כתר זירקוניה

זרקוניה: הכתר שמתאים לך כמו יהלום

רפואת שיניים מודרנית אינה מסתפקת בריפוי ובשיקום השן והיא חייבת לראות לנגד עיניה גם את האסתטיקה. חיוך מושלם וטבעי הוא חלק מהאישיות של המטופל. הודות לזירקוניה, הכתרים מקבלים מראה וגימור טבעיים והם גם ידידותיים יותר לחניכיים.

מה הסוד של הזירקוניה?

הזירקוניה היא חומר בצבע בהיר ושקוף, ולכן כאשר עובר דרכו אור הכתר נראה טבעי לחלוטין, וזאת בניגוד לכתרי חרסינה שיושבים על בסיס מתכתי. התוצאה היא שיניים אסתטיות ויפות ממש כמו שיניים טבעיות.

האם כתר זירקוניה ידידותי לפה?

זירקוניה היא גם חומר מאוד ידידותי לרקמות הפה, שאינו גורם לאלרגיה או השחרה בשולי הכתר. כתרי זירקוניה גם חזקים מאוד ועמידים בפני שחיקה ו/או שבירה. כתרי זירקוניה אינם עשויים ממתכת ולכן אינם מחלידים.

איך מייצרים כתרי זירקוניה?

רופא השיניים מעביר מידות מדוייקות לטכנאי השיניים.
הטכנאי מכין יציקה בתבנית גבס מיוחדת על פי המידות שקיבל.
התבנית היצוקה נשלחת לסריקת לייזר במעבדה.
מערכת חריטה ממוחשבת חורטת את הזרקוניה הגולמית לצורה המדויקת שנסרקה קודם בלייזר.
מהמחרטה הממוחשבת התבנית מועברת לתנור מיוחד, שם היא עוברת סינטור – שריפה בתנור בטמפרטורה של 1,400 מעלות צלזיוס במשך שמונה שעות.
על הדגם שיתקבל לאחר תהליך הסינטור, בונים את החרסינה – לפי האנטומיה של שיני המטופל.

עוד על כתר זירקוניה

כתרים העשויים מזירקוניה (zirconium oxide), מחליפים את כתרי החרסינה שהיו נהוגים בעבר, בזכות יתרונותיהם הרבים:

1. כתרי הזירקוניה נותנים אסתטיקה מצויינת,הזירקוניה היא חומר בגוון השן. (ניתן להתאמה לגווני שן שונים). והיא בעלת מאפיינים אסתטיים מעולים.

2. כתרי הזירקוניה בריאים יותר, הזירקוניה הוא חומר ידידותי לרקמות הפה (bio compatible) , ולכן אינו מגרה את החניכיים.

3. החומר חזק מאוד ולכן הוא מאפשר לבצע השחזה מינימלית של השן בהשוואה לאתרי החרסינה שהיו נהוגים בעבר, וכך אנו יכולים לשמר הרבה יותר חומר שן.

4. כתרי זירקוניה מבוצעים באופן דיגיטלי, ומאפשרים קבלת דיוק טוב לאין ערוך. קיים רצף טיפול דיגיטלי מקצה לקצה.

שלבי הטיפול:

א. השן או השתל נסרקים על ידי הסורק האינטראורלי (intra oral scanner). (לינקבילי) הסורק יוצר תמונה תלת מימדית וירטואלית מדוייקת ביותר.

ב. התמונה מועברת on line למעבדה.

ג. כעת ניתן לעצב את השן על גביי מסך המחשב. העיצוב לוקח בחשבון שיקולים כמו: אסתטיקה, התאמה לחניכיים, התאמה לשיניים סמוכות, התאמה לשיניים הנגדיות בלסת שממול, ועוד.

ד.כשהעיצוב מושלם, ניתן לעבור להכנת הכתרים. מחרטות רובוטיות מפסלות את הכתר מתוך גוש של זירקוניה. הגוש עצמו מיוצר במפעלים מיוחדים ועובר תהליכים של בקרה ותקינה, כך שאנו יכולים להיות בטוחים באיכותו. ה. כאשר הכתרים מוכנים, ניתן להדביק אותם לשיניים, או להבריג אותם לשתלים, בשל הדיוק הרב בכל שלבי העבודה, נדרשת רק התאמה מינימלית שלהם בתוך הפה, (בהשוואה לאתרי החרסינה הישנים).

השאירו פניה

צרו איתנו קשר

רוצים לשמוע עוד? לדבר איתנו? לשאול שאלות? להתרשם? השאירו פרטים ואנחנו חוזרים אליכם מיידית.
פנו אלינו עכשיו ליעוץ ראשוני חינם ולהתאמת טיפול.