טיפול שורש

טיפול שורש

ממשיכים להביא למרפאתנו את טכנולוגית המכשור המתקדמת בעולם.

שמחים לבשר שהתחדשנו במיקרוסקופ דנטלי טיפולי.

המיקרוסקפ מאפשר הגדלה וראיה משופרים הנחוצים לטיפולים מדוייקים, עדינים ומורכבים כמו טיפולי שורש, חידושי טיפולי שורש וניתוח אפיסקטומי- קיטוע חוד השורש.

המיקרוסקופ הופך את הטיפול להרבה יותר מדוייק ונותן תוצאות הרבה יותר טובות!

מדובר בסטנדרט הטיפולי הגבוה ביותר לקבלת טיפולים איכותיים ברמה גבוהה ובלתי מתפשרת ולהשגת התוצאות המייטביות.

ד"ר עינת לוי

מומחית לטיפולי שורש

ד״ר עינת דיקר לוי נשואה ואמא לאיתמר עמית ואריאל.

בשנת 2015 סיימה לימודיה בהצטיינות בפקולטה לרפואת שיניים בהדסה עין כרם ולאחר מכן המשיכה להתמחות בטיפולי שורש במחלקה לאנדודונטיה אוניברסיטת תל אביב.

מאז ועד היום ממשיכה להתעדכן בתחום ולהשתתף בכנסים והרצאות בארץ ובעולם.
ד״ר עינת מבצעת במרפאתינו טיפולי שורש, וחידושי טיפולי שורש ברמה גבוהה ועם ציוד מתקדם .
חברה באיגוד הישראלי לאנדודונטיה.

מהו טיפול שורש?

טיפול שורש הינו טיפול מורכב שמטרתו לשמר את השן כשן פונקציונלית ומתפקדת ולהימנע מעקירתה. בטיפול השורש מנקים את תעלות השורש עם מכשור מיוחד, שטיפות אנטיבקטריאליות וממלאים את תעלות השורש בחומרי איטום יעודיים. לאחר מכן בהתאם לכמות חומר השן הנותר יש לבצע שיקום כותרתי.

מהו חידוש טיפול שורש?

במצבים בהם טיפול השורש הראשוני נכשל, קיימת דלקת בסב חוד השורש ויש מצבים בהם רצוי לבצע חידוש של טיפול השורש. בחידוש טיפול השורש במידה ויש כתר ומבנה יש להוציאם, לפנות את איטום טיפול השורש הקודם לנקות עם מיכשור ושטיפות אנטיבקטריאליות ולבצע איטום מחדש. לאחר פרוצדורת החידוש יש לעקוב אחר הריפוי של השן ולהמשיך לבצע שיקום כותרתי חדש.

מהי פרוצדורת אפיסקטומי- קיטוע חוד השורש?

במקרים מסויימים בהם קיימת דלקת בקצה חוד השורש אך השיקום הכורתי תקין, אנחנו בוחרים לבצע פרוצדורה מיקרוכירורגית זעירה בה חותכים את קצה השורש מנקים את האיזור הדלקתי ומבצעים איטום לקצה השורש (איטום רטרוגרדי). % הצלחה של טיפול זה נעים סביב ה90-95% ומאפשרים לשמר את השיקום התקין הקיים בשן.

מכתבי תודה והמלצות